O nás

“Náš vlastní obchodní průzkum a schopnost organizovat vědecké studie dává naší společnosti možnost vidět a budovat produktové portfolio výrazně lépe než naše konkurence.”

Firma ROKO vznikla v roce 1992 v Uherském Brodě a od počátku se zabývala velkoobchodním prodejem nátěrových hmot a stavební chemie. Na českém trhu zastupovala zahraničního výrobce nátěrových hmot až do roku 1998, kdy se transformovala do výrobní organizace ROKOSPOL, a. s. Stala se tak výrobcem s klasickým výrobním programem produkce barev, laků pro průmysl a později i pro maloobchodní prodej. S úspěšným rozvojem vlastního výzkumu a vývoje spustila firma ROKOSPOL a.s. i výrobu stavebních hmot a chemie. Zahájení vlastní výroby bylo však spojeno s hledáním vhodného týmu lidí pro podnikový výzkum a vývoj. Tento úkol byl spojen i se zadáním nalézt spolupracovníky pro zajištění moderní výrobní technologie. Prakticky největším úspěchem této firmy bylo zbudování perspektivního, ale i velmi tvořivého výzkumného týmu, o čemž svědčí celá řada výrobků srovnatelných s produkty jiných světových výrobců.

Dnes společnost Rokospol patří k nejrychleji rostoucím společnostem v České Republice. Naší vizí je se spoléhat na vlastní podnikový výzkum a schopnost organizovat vědeckou a výzkumnou práci, což nám dává možnost vidět a budovat své výrobní portfolio podstatně lépe, než to dělá konkurence.

Dnes společnost vyrábí 50000 tun stavebních materiálů a 30000 tun nátěrových hmot ve více než 300 různých typech výrobků.

Certifikát kvality

Vzhledem k vysokým požadavkům na kvalitu a také tlaku konkurentů mají výrobky Rokospolu certifikáty od předních certifikačních autorit (SVÚOM Státního výzkumného ústavu ochrany materiálu, Zkušební ústav stavební Praha,  Institut pro testování a certifikaci ve Zlíně).

Od roku 1998 je společnost Rokospol držítelem certifikátu ČSN EN  ISO 9001:2001.

ROKO Celosvětově

Společnost Rokospol organizuje svoji vlastní síť obchodů po celé České Republice, Slovenské Republice a Polsku. Nyní plánujeme otevřít nové obchody v Dánsku, Maďarsku a Velké Británii. Roko výrobky exportujeme celosvětově do více než 22 zemí. Export tvoří více než 20 procent obratu společnosti.

Naše vize

  • zaměřit se na budoucí technologie ještě dnes
  • podpora rozvoje našich talentovaných zaměstnanců
  • respektovat odpovědnost za naše činy
  • minimalizovat naši ekologickou stopu

S výběrem Vám
ochotně poradíme

Zákaznické centrum

Neváhejte se nás na cokoliv zeptat, popř. nám zanechte kontakt a my se Vám ozveme.

NEZÁVAZNÁ POPTÁVKA / DOTAZ